Žabací reflex

Bábätká sa rodia s tzv. "žábacím plávacím reflexom". Vďaka nemu sa pomocou SWIMTRAINERa "Classic" môžu samostatne pohybovať vo vode dopredu už od dvanástich týždňov. SWIMTRAINER "Classic" podporuje deti pri plávaní v správnej polohe a rozvíja zmysel pre zábavu, zároveň poskytuje maximálnú bezpečnosť vo vode.

Žábací plávací reflex sa stráca väčinou akonáhle sa dieťa naučí chodiť. SWIMTRAINER "Classic" podporuje deti v uchovaní si tohto reflexu tak, aby ho mohli použít neskôr pri plávaní v štýle prsia. Môžete podporiť reflex tak, že vyslovíte povel napr. "žaba", pri každom odraze nohami vo vode. Deti prijímajú tento systém rýchlo a na zvolanie "žaba" reagujú správným pohybom nôh - "žabacím kopaním". Okrem toho môžete dieťa prilákať a motivovať hračkami, ako sú napríklad gumové kačičky tak, aby si deti "žabacie kopanie" precvičovali a používali cielene obidve nohy.

V tomto smere červený SWIMTRAINER "Classic" tvorí najlepší základ pre výučbu plavánia už u dojčiat, ktorý v neskoršom období vedie dieťa k dokonalému šťýlu plávania. Oranžový SWIMTRAINER "Classic" pomáha deťom učiť sa koordinácii pohybov nôh a rúk a žltý SWIMTRAINER "Classic" sa výborne hodí k prechodu k voľnému plávaniu.

Vytvorené redakčným systémom Webbie spoločnosti SoftWave s.r.o.